Rendikaater.ee paneb südamele

VTA pilt

Siit sealt liigub info, et näoga mere poole olevate inimeste arv kasvab jõudsalt. 2012. aastal registreeriti Eestis 1277 veesõidukit., nendest enamus mootorpaadid. Märtsi alguspäevil toimunud Meremess puhus tuult purjesse ka Rendikaater.ee  ettvõtmisele. Siinkohal on üsnagi kohane meelde tuletada mõned lihtsad põhitõed, mis tuleb täita enne veekogule minekut:

- Broneeri kaater varakult
- Ole kursis heade meretavadega,
- Hinnata oma võimeid.
- Täita seadusandlusest tulenevaid nõudeid
- Veendu omada varustuse vastavust väikelaeva passis märgitud kategooriale,

- Väikelaevajuhi tunnistust ei nõuta kui kasutad Rendikaater.ee kaatreid mootori võimsusega 30 HP, kui liikled valgel ajal ja hea nähtavuse korral merel kuni 5 meremiili kaugusel kaldast või laevatatavatel sisevetel kuni 9 kilomeetri kaugusel kaldast.

Tihti on väikelaevadega toimunud õnnetuste põhjusteks hea merepraktika tavade ja kehtestatud nõuete eiramine: päästevahendite puudumine või nende mittekasutamine, väikelaeva ülekoormamine, ilmastikuoludega mittearvestamine. Samas aitab elementaarsete ohutusnõuete järgimine tõhusalt õnnetusi ja ohtlikke olukordi vältida.

Kaatrite kasutamisel peab sul kaasas olema väikelaeva registreerimistunnistus ja juhtimisõigust tõendav dokument ning ka väikelaeva kasutusõigust tõendav dokument.

Seega, kui oled otsustanud meiega sõitma tulla, hoia ennast alati ilmamuutustega kursis, vajadusel muuda teekonna plaan või leia endale varjuline koht. Ära unusta meie üürilepingut autosse, võta see parem kaasa. Broneeri pigem kaks kaatrit, kui ülekoormad ühe, Kolm neli inimest kaatris annab tunduvalt parema sõiduelamuse kui ülekoormatud kaater. Kasuta alati meie poolt kaasa antud päästeveste. Oleme hoolt kandnud, et need võimalikud mugavad ja alati töökorras on. Ja kõige lõpuks, hoiame veekogudel puhtust. Kõik mis kaatrisse mahtus, mahub seal olema sõidu lõpuni.

Igaüks saab hakkama
Rendikaater.ee kaptenid